Konu Atatürk olursa…

Önder olmak ön sıralarda oturup önde yürümekle değil, yüreklerdekini hissedip, beyinlerdekini okumakla olur.

Atatürk, dünya ve Türk tarihinde olması gereken kutsal bir yerde şanı ve şerefiyle yerini almıştır. Onlarca savaş görmüş, ölümlerden dönmüş, ordusunun başında düşmanla mücadele ederek yeri geldiğinde göğüs göğüse çarpışarak, Gazi, Mareşal, Başkomutan unvanını hak etmiş değerli bir kişiliktir.

İstanbul’u kim fethetti? dediğimizde insanlar ilk olarak Fatih Sultan Mehmet diyorlar. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu kimdir? dediğimizde aklımıza Mustafa Kemal Atatürk gelir. Her savaşın bir simgesi bir kahramanı vardır. Müdafaa savaşlarında baştaki komutan çok önemlidir. Kimse İstanbul’un Fethini de, Cumhuriyetin kuruluşunu da bir kişiye indirgemiyor. Fatih Sultan Mehmet’in de, Atatürk’ün de arkasında örf ve adetlerine düşkün, Vatanına ve Milletine bağlı halkı vardı, insan hayatından daha kutsal bir dava yoktur.

Bir Müslüman birine iftira atmanın vebalini iyi bilir ve Allah’tan korkar. Dünya menfaatlerine ruhunu satan insanın kendine faydası olmazken çevresine hiç olmaz. Mızrak çuvalda gizlenemez yapılanların sebebi ve karşılığı mutlaka ortaya çıkar.

Atatürk’e yapılan sistemli saldırılar ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunun bir parçası olarak değerlendirilmelidir. Birden bire oluşan bu saldırıların nedeni toplumun dikkati başka bir yerde iken, oradan başka bir yere yönlendirerek, o konunun unutturulması olabilir. Örneğin, ülkenin geleceği konusunda yakın zamanda yapılan referandumun sonucu konusunda toplumda kuşkular vardır, bu sırada milletin hassas konusu üzerine gidilir ve başarılı olunur. Toplum yönünü başka bir tarafa döner ve böylece amaca ulaşılır. Bizim ülkemizde gündem değiştirmek işte bu kadar kolay. Yeter ki kaliteden ödün verip ahlak denen kavramdan biraz uzaklaşın.

HÜLYA ÇAKICI
Reklamlar

Konu Atatürk olursa…” üzerine 3 yorum

  1. bunlarda ahlak denen şey var mı….aynen dediğiniz gibi toplumun başka yöne dikkati çekilirken,,vatan elden gidiyor…toplum da uyumaktan ve uyutulmaktan memnun, hala uyanmaya nazlanıyor…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s